ÜCRETSIZ SİTENİZİ TEST EDİN

sitenizi-test-edin

Kullanılabilirlik testleri bazen tasarımcılar uygun olarak yaklaşık ‘unutmak’ şeylerden biridir. Neden? Peki bunun için bir arama yapın. Kullanılabilirlik testi, genellikle uygulandığı şekliyle, para maliyeti. gerçekleştirmek için görüşmeler her proje için oluşturmak için testler çeşitli vardır, hizmetler için … ödemek için ve ne müşterinin başka bir ülkede olur? Ya da ne küçük bir bütçe ya da yepyeni bir başlangıç ​​ile küçük bir işletme iseniz? Ne ilk etapta web tasarımı öğrendi tek nedeni kendi sitesi kurmak için olsaydı? Cüzdanını kontrol edin. Eğer klasik kullanılabilirlik testi için ödeme yapabilir miyim?

BU, BIZE GERI KALANI IÇIN KULLANILABILIRLIK TESTI OLDUĞUNU
kullanılabilirlik testi hakkında yazılı tavsiyem süslü şeyler gelemez bir müşteri için bir “büyük proje” üzerinde çalışıyoruz varsaymak için alışılmadık bir durum değil. Bütçede test hakkında konuşmak bile makaleler genellikle ücretli hizmetlere sevk edecektir. ücretli servis her türlü, her gider üstüne, bir seçenek değil iken Basitçe söylemek gerekirse, zamanlar vardır. Bu, bize geri kalanı için kullanılabilirlik testi olduğunu …

ARKADAŞLAR ILE BAŞLAYIN
Bir bilgisayarın önünde oturmak 5 veya 6 rasgele insanlar olsun, sitenize bakmak ve onlar hakkında konuşurken görevleri bir dizi tamamlamak için isteyin.

Eğer başlamak istiyorum nerede Peki, bu. Birkaç ekstra öneriler eklemek istiyorum:
Bildiğiniz en az teknik anlayışlı insanlar tut. Sen, bir fare ile rahatsız olanları biliyorum. Yardım için her zaman size yalvarıyorum olanlar onlar kendi dosyayı kaydetmek istiyorsanız bunları soran bir iletişim kutusu görürsünüz. sitenizi kullanabiliyorsanız, hazırsınız.

Mümkünse çok mobil cihazlarda test edin. bir platformda, sonra başka bir aynı kullanıcı test etmeyin. Onlar sitenizin temel yapısına alışmak için zaman vardı olacağız. farklı kullanıcılar farklı cihazlarda Sitenizi test etmek için olsun.

Bir olguyu gözlemleyerek sonuca değiştirebilir unutmayın. Onlar bir site farklı normalde olduğundan daha davranabilir etkileşimde Bu durumda, onlar biliyor kişi izledi ediliyoruz. Ama hey, biraz çarpık veriler hiç verilerin daha iyidir.

ÜZERINDE ROL-PLAY OLSUN
Eğer gibi hissediyorum sürece burada hiçbir elbiseler ve sihirbaz şapkalar, (aslında, ben bir sihirbaz şapkası istiyorsun) ancak ‘A’ oyunu getirmek zorunda. Taze gözlerle projenizi görmek zor olabilir. Bunu inşa. Sen içinde ve dışında bunu biliyorum. Bunu nasıl bilmediklerini iddia mı? Bu demek yeterli değil, “Tamam, ben sadece Joe Averagedude olarak karakterin içine almak için gidiyorum ve biz bu işi yapacağım!” Nasıl çalışır bu değil. Sen bile gerçekten taklit iyi oynamayı, sen hala. Benim tavsiyem? Bir persona kabul edilmesi ve tarama koşulları değiştirmek. Hız-tarama deneyin telefonunuzdaki güneş ışığı dışarı sitenizi. Ücretsiz kapın ın c r e e n r e bir d e r bir gözleri bağlı koymak, ve bir kör kişi kudretini olarak harekete kendi aramaları ulaşmaya çalışın. Tembel TV blaring ile, oturma odasında bir tablette site üzerinden ilerleyin. En kötü durum senaryosu olarak, masaüstü ya da mobil, eski bir tarayıcı kullanın. Sadece farklı kullanıcıların sitenizi gezen olacak koşulları simüle etmek için deneyin. Bunu yapmak için ofis terk etmek zorunda kalabilirsiniz. Sen senin arkandan bir elini kravat gerekebilir. Ne olursa olsun bunu. Senin gibi düşünmeyi bırak.

ÜCRETSIZ ARAÇLARIMIZDAN ARAYIN
Birçok yoktur. Uygun kullanıcı izleme ve test zaman ve para alır, bu konuda hiçbir iki yolu vardır. İki şirket, ancak ücretsiz iyi şeyler biraz sunuyoruz. Ve ‘Google sizin ve sitenizin kullanıcıları hakkında daha fazla bilgi alır’ gibi Eh, bu ücretsiz ‘ Ey p t i m i z e l y yanlısı planı satışı için bir şans olur.’ Bunu yaşamak ise, okumaya devam edin. Ben “Google” derken şimdi, Google Analytics bahsediyoruz elbette. Başka bir şey varsa, web sitenizin kullanıcılar için hedeflerini ‘kurabilirsiniz. Bir bağlantıyı tıklayarak bir form doldurarak – – ve analitik platformu ne kadar kullanıcıların birçoğu bu eylemi alıyor takip edecek o belirli bunları almak istiyorum eylemleri tanımlayabilirsiniz vardır. Bu aslında pek söylemeyeceğim, ama önemli konularda varlığını belirlemek için yardımcı olabilir. Orada tabii ki, bir platform yapabilirim daha, ama bu size başlamış. Optimizely farklı bir canavar. Bu verileri toplamak, ancak bunu mümkün olduğunca fazla içerik vermek için değil sadece tasarlanmış ücretsiz araçlar bir sürü ile birlikte geliyor. Ücretsiz planı sınırları vardır, ancak yolda size başlamak için fazlasıyla yeterli olacaktır. Bir bonus olarak, Google Analytics ile entegre olur. Ben şimdiye kadar bulduğum tüm diğer ücretsiz hizmetler uzun vadede neredeyse kullanılamaz olacak şekilde sınırlıdır. Eh, orada F i v e S e c o n d T e’nin s t , ama alır tüm dost tasarımcılar üzerinde yapılan kullanılabilirlik testleri olduğunu. Daha iyi olanları bazı sorunların nokta mümkün olabilir; Hedef demografik kullanıcılar üzerinde yapılan ancak kullanıcı testleri muhtemelen daha etkilidir.

SONUÇ
Ücretsiz kullanılabilirlik test araçları bol değildir, ama durdurup izin vermeyin. Gerçekten ihtiyacınız olan tüm bazı istekli arkadaşlar, aile ve tanıdıklar, ve sitenizi test konusunda yaratıcı almak için istekli bulunmaktadır. O tatili til, sonra tekrar baştan başlamak ‘sadece tüm tarayıcılarda iyi görünüyor olmadığını görmek için kontrol etmeyin, o şeyi test edin. Planlandığı gibi tüm testlerin giderseniz ve üzülmeyin. Sonraki yineleme her zaman var.