Sosyal Medyanın Üzerimizdeki Etkisi

Bu makalemizde internet çağında sosyal medyanın önemini kaleme alacağız..
Hemen hemen her ortamda internet var özellikle akıllı telefonların piyasada epey bir yer almasıyla milyonlarca sosyal medya kullanıcısı oluşmaktadır.

Sosyal Medyanın Üzerimizdeki Etkisi
Sosyal Medyanın ne anlama geldiğini öncelikle açıklamak gerekirse,

Sosyal Medya;
Günümüz hayatının kendisini sanal dünyada bulması ve insanların merak ettikleri bilgileri internet ortamında cevap bulması olarak açıklayabiliriz. Örneğin alışveriş mağazalarında gün boyunca dolaşmak yerine istediğiniz her şeyi online sipariş yapan sanal mağazalardan bulup kapınıza kadar gelmesi, tatil yapmak istediğinizde tur şirketlerini gün boyunca gezmek yerine oturduğunuz yerden bilgisayar başında istediğiniz tatil bölgesinde rezervasyonunuzu yapılabilmesi veya bankaya gidip para çekmek yada para havale etmek için bankada kuyruk bekleyerek yapabileceğiniz bir işlemi, tek bir tıklamayla internet bankacılığı ortamında zamandan tasarruf ederek yapmanız örnek olarak verebiliriz.

Buraya kadar kaleme aldığımız bilgiler, istek üzerine sosyal medya kullanımına ait açıklamamız gereken bilgilerdi. Bunun dışında birde kendimize ait olan kimliğimizi belirten Sosyal Medya Profillerimiz var. Ailemizdeki bireylerle, dostlarımızla ve arkadaşlarımızla sohbet ettiğimiz ve samimi ilişkiler içinde bulunduğumuz en popüler Sosyal Medya ağı Facebook, kendinizle ilgili haberleri, hisssettiklerinizi, düşüncelerinizi özgürce kaleme aldığınız, gündemi yakından takip etmenizi sağlayan microblog olan Twitter.

Sosyal Medya Kanalları genişletilebilir, bunlar sadece öne çıkan kanallar ve her biri bizim hayatımızın olmazsa olmazları arasına girmiş sanal dünyanın maceralarıdır.. Kullandığımız Sosyal Medya Kanalları arttıkça bizim üzerimizdeki etkisi de farklılık gösteriyor. Çünkü her Sosyal Medya Kanalı birbirinden bağımsız içerikler ve o içeriklere sahip olunan kullanıcı topluluğu barındırıyor. Facebook’ta beğendiğimiz bir paylaşım, Twitter’da paylaşıldığında bu paylaşımı beğenmeyebiliyoruz. Nedeni ise; Twitter’in bizde oluşturduğu farklılık bakış açısıdır.