Sosyal Medya & SEO

Bu yazımızda sosyal medya ve seo hakkında bilinmesi gereken 3 altın kuralı anlatacağız

Son zamanlarda seo kuralları müthiş bir şekilde değişen Google, sitedeki içeriklerin özgünlüğüne ve kurallara uygun olmasına fazlasıyla dikkat ediyor. Kaliteli içeriklere sahip olan sitelerin son zamanlarda googlede nasıl üst sırala çıktığı net olarak anlaşılmaktadır.Google sitedeki içeriklerin özgünlüğüne baktığı kadar sosyal medya ağlarında sitenizle alakalı olarak paylaştığınız içeriklerin de kaliteli ve özgün olmasına önem veriyor. Şimdi hep beraber Sosyal Medya & SEO Hakkında Bilinmesi Gerekenler 5 Kuralı inceleyelim.Sosyal Medya & SEO Hakkında Bilinmesi Gereken 3 Kural

1) Sosyal Linkler

Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, YouTube ve diğer sosyal ağlar üzerinde sitenizle alakalı olarak paylaştığınız içerikler arama motorları tarafından taranıp bir örneğinin sitenizde mevcut durumda olup olmadığına bakar eğer paylaştığınız özgün içerik hem sitenizde hemde sosyal paylaşım ağınızda var ise seo açısından başarı elde edersiniz.Eğer paylaştığınız içerikler kopya içerikse yani web siteniz dışında başka bir web sitesinde mevcut ise sosyal ağlarda paylaştığınız paylaşımların hiçbir faydasını görmezsiniz.

2) Sosyal Medya Profiliniz

Sosyal Medya profiliniz sitenizin içeriği ile uyumlu olması gerekmektedir ve her paylaştığınız paylaşımın altında sitenizin url’sinin bulunmasına özen göstermelisiniz. Böylece arama motorları sosyal ağınızı web sitenizle birlikte değerlendirecektir. Sosyal profilinizin diğer sosyal profillerinden farklı olmasına özen göstermelisiniz bu size marka özelliği kazandıracaktır.

3. Sosyal Medya Kanalları

Aramam motorlarında arama yaparken arama motorları sosyal medya kanalarında bulunan bilgileri üst sıralarda gösterir. Çünkü sosyal medya kanallar günde milyonlarca insana ev sahipliği yapar ve buda arama motorlarında sosyal medya kanaların değerini artırmaktadır. Sizde Sosyal Medya Kanalları oluşturarak insanları kendi sitenize yönlendirip sitenizin değerini artırabilirsiniz.