Site Dışı Link Yapısı Nasıl Olmalıdır

Öncelikle link yapılarını anlatmadan önce, site dışı link nedir, özetle bundan bahsederek makalemize başlamak istiyorum.

Site Dışı Link Yapısı Nasıl Olmalıdır

Site Dışı Linkler(Backlink);

Site dışı linkler başka web sayfalarına verdiğimiz kendi sitemize ait linklerdir. Site dışı linkler diğer adıyla Backlink denilen yapının amacı link verdiğimiz site sayesinde Arama Motorlarının bize güvenmesini sağlamaktır. Örnek vermek gerekirse, diyelim bir bankadan kredi çekeceksiniz, bankaya gittiniz banka yetkilisi sizden ekonomik durumu iyi ve aylık geliri olan bir kefil istemiş olsun. Bu kefille bankaya geldiğinizde banka yetkilisi kefil olacak kişinin gelir belgesini görmek ister, eğer getirdiğiniz kefilin geliri uygunsa bankadan kredi alırsınız. Aynen Site dışı linklerde bu mantıkla çalışır. Kendinize ait linkleri başka web sitelerine eklediğiniz zaman karşılıklı güven sağlayıp Arama motorlarının güvenini sağlamış olursunuz.

Ancak Site dışı linkleme yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunları sizler için aşağıda sıraladık.

  1. Bir günde en fazla 5 dış link verin.
  2. Link vereceğiniz sitenin güvenilir ve kaliteli olması gerekir.
  3. Link alacağınız zaman sadece url yapısını ile kullanın.
  4. Sürekli Anasayfa’ya link almayın. Diğer sayfalara da linkler ekleyin

Site dışı linkler(Backlink) konulu makalemizin sonuna geldik olabildiğince sade anlatmaya gayret gösterdik. İnşallah faydalı bir paylaşım olmuştur.

Yararlı olması dileğiyle Hoşçakalın.