SEO’ da Başarılı Olmanın Yolu

Bu makalemizde; SEO‘nun günümüzde ve gelecekte asla değişmeyecek önemli teknikleri üzerinde duracağız. Bu teknikleri doğru şekilde uygulayarak SEO‘da başarıyı yakalamak hiçte zor olmayacaktır. Tabi bu tekniklerin yani sıra, kullanıcılarına kaliteli bir deneyim sunmak için sürekli kendini güncelleyen arama motorlarını iyi anlamak gerekir. Arama motorlarının güncellemelerini takip ederek, hangi teknikleri kullanacaklarını neleri nasıl yapacaklarını bilmek gerekir. Şimdi hep beraber SEO‘ da başarıyı yakalamak için SEO‘da asla değişmeyecek kavramlara bir göz atalım.

SEO' da Başarılı Olmanın Yolu

Örneğin;
SEO‘da yükselmek istiyorsanız özgün ve kaliteli içerikler oluşturmalısınız.
Kalıcı dış linkler (backlink) hiçbir zaman değerini yitirmedi aslada yitirmeyecek. Bunun için projeleriniz için kaliteli dış linkler elde etmelisiniz.Kaliteli dış linkler arama motorlarında oldukça büyük bir öneme sahip özellikle de Google için.
Web sitelerinizin yapısı ve hızı iyi olması gerekiyor. Belli bir düzene sahip olmayan ve sayfaların açılış hızı iyi olmayan web sitelerine arama motorlarının ne yazık ki tahammülü yok.
Anahtar kelimelerinizin sitenizle alakalı olmasınına özen göstermeli, web sitenizin başlık ve açıklama kısımlarında mutlaka anahtar kelime bulundurulmasına dikkat etmelisiniz.

Yukarıda sıraladığımız özelliklere bir çok seçecek daha eklenebilir. Bu seçenekler ve buna benzer seçenekler asla ama asla önemini yitirmeyecektir.

Arama Motorlarında Başarılı Olmanın Bir Başka Yolu İse Sitenizin İçerik Kısmından Geçiyor!

Hedef kullanıcılarınız için en yararlı içeriği, iyi bir şekilde ortaya koymamız, arama motorları sorgulamalarında iyi seviyelerde bulunmamızı sağlayacaktır. Bunun için kaliteli ve özgün içerikler SEO‘da başarıyı yakalamak için oldukça önemlidir. Dikkat ederseniz günümüzde geliştirilen algoritma güncellemeleri, içeriğe önem vermeyen yada kopyala yapıştır yapan siteleri cezalandırdı özellikle bu konuda asla tahammülü olmayan Google. Google ya özgün ve kaliteli içerik paylaşırsın yada seni cezalandırırım diyor, ben ne dersem o olacak, ziyaretçileri üzersen bende seni üzerim diyor ve yapılması gereken ne varsa yapıyor.Bunun için projelerinizde özgün içerik yayınlamaya dikkat edin bunun sonucunda Google size gerçekten sevecektir ve sizi hak ettiğiniz yere yükseltecektir.