Jestler için tasarım

jestler-icin-tasarim

Mobil fazla kullanıcı bu gün için seçim platformu olma ile, jestleri her zamankinden daha önemli hale gelmektedir. ekranda kendi hareketleri sonuçları üzerinde daha fazla duruluyor çünkü bir mobil cihaz ile etkileşim sağlayacak o küçük eylemler, jestler kullanıcılar tarafından küçük bir düşünce verilir.

Sen jestleri kavramını anlamak için iki ayrı yönlerini anlamak gerekir: Dokunmatik mekaniği ve dokunmatik faaliyetleri; Onlar başlatan jest ve ardından gelen sonuçları ile ilgilidir. Hareketleri de yakından bir mobil cihazda tüm önemli kullanıcı deneyimine bağlıdır. kullanıcı arabirimi berbat ve kullanıcıların hareketlerini kullanın nasıl ve kullanıcı deneyimini mahvediyorsun.sizin tablet ve mobil cihaz kullanıcıları söz konusu olduğunda Böylece, jestleri büyük öneme sahiptir.

Burada mobil ortamda jestleri bir çalışma anlayışına sahip bilmek gereken tek şey …

JESTLERI TANIMLAMA

Hareketler mobil cihazlarla nasıl etkileşimde çok temelidir. Dokunmatik mekaniği ve ardından gelen dokunmatik faaliyetleri: İki parters olarak onlara bakmak.

Dokunmatik mekaniği bir kullanıcının parmakları ekranda ne olduğunu. Bir menü öğesi (en temel jestler biri) dokunun Örneğin, bir dokunmatik tamirci gerçekleştirilir var.

Dokunmatik faaliyetleri önceki dokunmatik mekaniği sonuçlarıdır. Örneğin, tipik olarak yazılı içerik bir bölümünde çift dokunun, yakınlaştırmak olacak mobil ekran içeriği deseydim.

Dokunmatik faaliyetleri yanı sıra farklı dokunmatik mekaniği kombinasyonlarından oluşabilir.Örneğin, senden önce (ikinci mekanik dokunma) üzerinde yakınlaştırmak istediğiniz kadar sizi ilgilendiren yazılı içerik bir bölümünü bulmak, öncelikle bir tokatlamak (ilk dokunuş mekanik) gerçekleştirerek Ekranı aşağı kaydırmak gerekir.

DOKUNMATIK MEKANIĞI VE DOKUNMATIK FAALIYETLERI TÜRLERI

birçok kullanıcı muhtemelen dokunarak ve swiping ile (en azından bilinçli) Sadece tanıdık olmasına rağmen dokunmatik mekaniği bir yeri vardır.

Vurma

En popüler ve temel bir e-posta uygulaması açılması gibi bir eylemi gerçekleştirmek için ekrana dokunduğunuzda hangi dokunarak olduğunu. Dokunulduğunda bir parmak basit bir basın ve daha sonra bir asansör ile karakterizedir.

Çift vurma

Daha sonra kullanıcılar hemen back-to-back vurma işlemi tekrarlayın çift vurma, var. Bu genellikle şeyler ekranda daha büyük görünmesini sağlar bağlantılıdır.

kaydırarak

Şimdi, biz birçok kişi aşina swiping, olsun. Swiping, parmağınızı bastırarak bir ekran elemanı hareketli ve daha sonra tekrar parmağınızı kaldırarak verebiliriz. Bu mükemmel bir örnek size ana veya ekranına erişmek için kodunuzu girmeniz gerekir ekrana almak için kaydırarak gerektirmektedir iPhone’unuzun kilit ekranı vardır.

sürükleme

Ancak, orada da aynı dokunmatik mekaniği içerir ki, sürükleyerek, ancak farklı bir hızda oluyor. Eğer ana ekranın farklı bölümlerine uygulama simgelerini sürüklemek istiyorsanız, bunun yerine Kaydırma sürükleyerek.

flinging

Gevşekçe hem Kaydırma bağlı ve sürükleme flinging edilir. Yine, dokunmatik mekaniği bir tokatlamak aynıdır, ancak hız farklı. Ekranda yukarı fırlatmak zaman Twitter uygulamasında tıkladığı birinin profili görüntüsünün kurtulmak için flinging ile, çok hızlı parmağınızı hareket ediyoruz.

Pres uzun

parmağınızı, ekran elemanı aşağı dokunur bir an için de geçerlidir, ve sonra ekran havalandığı zaman uzun basarak olduğunu. Ortaya çıkan dokunuşlu aktivite yazılı içerik bir bölümünü kopyala kutusunu açtıktan olabilir.

Uzun Pres ve sürükleme

Yine parmağınızı kaldırın ardından taşımak ve, parmağınızla basın tuttuğunuzda budur. Hiç cep ekranda uygulama simgeleri düzenleme yeniden düzenlendi ettiyseniz, o zaman bu jest kombinasyon birçok kez yaptık!

Çift dokunarak ve sürükleme

Bu bir biraz daha karmaşık: Sen son kez parmağınızı kaldırın, sonra tekrar, ekran, asansör üzerinde hareket tuşuna parmağınızı basın ve. ekranın bir alanda içeriği yakınlaştırmak ve daha sonra başka bir alanda tekrar uzaklaştırma Bu dokunmatik mekanik oluşabilir.

Pinch-Açık

cep ekranda yakınlaştırma için iyi bir başka dokunmatik mekanik, çimdik açık sonra, aynı anda iki parmakla basın birbirinden uzak parmaklarınızı taşımak ve nihayet her iki parmağınızı kaldırın gerektirir.

-Pinch Kapalı

, Kapalı tutam dokunmatik mekanik ve dokunuşlu aktivite karşısında sonra, aynı anda iki parmakla bastırarak birbirine daha yakın parmaklarınızı hareket ve nihayet her iki parmağınızı kaldırarak içerir. Ortaya çıkan dokunuşlu aktivite genellikle uzaklaştırma olduğunu.

Dokunulduğunda (iki parmak)

Burada, ekranın dışına her iki parmağınızı kaldırmadan önce iki parmak ile eş zamanlı basın.Bu genellikle içeriğine uzaklaştırmak için başka bir yoludur.

Sürükleme ya da fırlatan kaydırarak (iki parmak)

Eğer, dokunun taşımak ve daha sonra parmaklarınızı kaldırın bu iki parmak kullanmanızı gerektirir. Bu ekranda birden çok öğe seçme veya eğme ya da kaydırma için iyidir.

Uzun basılması ve sürükleme (iki parmak)

Bu jest ile, parmaklarınızı kaldırın, sonra taşımak ve, iki parmak ile basın tutun. Bu dokunmatik tamirci size liste öğeleri yeniden düzenlemek ya da bir koleksiyon kartları yeniden düzenlemek için gerektiren bir arayüz ile çalışırken için iyidir.

Çift vurma (iki parmak)

Eğer, dokunun asansör, dokunun ve daha sonra tekrar her iki parmağınızı kaldırın iki parmağınızı kullanarak budur. Genellikle ekranda uzaklaştırma için kullanılır.

rotasyon

Bazen, sen rotasyon yararlıdır nerede mobil cihazlarda, içerik ya da animasyon hareketli karşılaşırsınız. Daha sonra, merkezi bir nesnenin etrafına iki parmak ile bastırın etrafında parmaklarınızı yörüngesinde ve bitince, nihayet her iki parmağınızı kaldırın edeceğiz yerdir.

ne zaman dışarı ve hakkında Google Maps kullanarak Eğer sürekli yönlendirme daha iyi bir fikir almak için etrafında önemli ekran öğeleri döndürmek için gereklidir.

JESTLERIN ÖNEMI

Mobil kullanıcı arabirimi hakkında bütün kavramı jestleri üzerine inşa edilmiştir. onlar da kullanıcı deneyimine merkezi konum budur. çalışmak için bu tür sınırlı ekran alanı ile, tasarımcıları ve geliştiricileri sürekli onlar mümkün olan en verimli ve akıllı bir şekilde minimal eylemleri kullanarak emin olmak için var.

eğer onlar yapmak, kullanıcıların kolayca onlar büyük bir kullanıcı deneyimi Özet olduğunu bir kalp atışı, kendi mobil cihazlar ve uygulamalar üzerinde ne yapmak istediğinizi yapabilirsiniz.En kısa sürede bir jest başarısız olarak sezgisel-gibi olması doğal belli ulaşmak için mobil cihazlar ile etkileşim o eylemi gerçekleştirmek zorunda olmaz kullanıcılar gol-o iyi ya da tavsiye jest olarak başarısız olur. Sonuç olarak, arayüzü tasarımı bir darbe vuracaktır.

jestleri bu temel hatırlayarak, tasarımcılar, mobil arayüzler ve insanlar seveceğim deneyimleri oluşturmak mümkün olacaktır.