Gmail GSP Reklamı

Google’un GSP reklamları sayesinde rakiplerinizden mail alan müşterilerinizin gelen kutularına reklam verebilir ve rakiplerinizin site adresiyle mail ve reklam alan müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu reklam modeli ile, reklamınız Gmail gelen kutusunda yer alacağı için zaten hali hazırda hizmetinizle ilgilenen potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşmış izlenimi verecek daha kalabalık bir kitleye ulaşacaksınız.

Rakiplerinizin mail ve reklam çalışmaları yaptığı potansiyel müşterilere sizde kolaylıkla erişebilmek için hemen Google’un GSP reklam hizmetinden yararlanabilirsiniz ve iş hacminizi artırabilirsiniz.

Google Adwords’ün yeni reklam modeli Gmail Sponsorlu Reklamlar (GSP) 2013’ün ilk aylarında beta olarak kullanıma sunuldu. Bu yeni reklam modeliyle reklamverenler artık çok daha nokta atışı hedefleme yaparak hedef kitle sapmasını da bir o kadar minimize ediyorlar.

Daha öncesinde görüntülü reklam ağında yönetilen yerleşimler kısmında Gmail platformu hedeflenebiliyordu. Şimdi ise eski hedeflemere (Yaş, demografi, anahtar kelime) ilave olarak bu yeni reklam modelinde e-posta adresi, konu içeriği, ürün kategorisi, e-posta listeleri, alan adı, satın alma geçimişi ve meslek gibi seçenekler de eklenmiş durumda.

GSP’nin çalışma mantığı kullanıcının tüm gelen kutusunu tarayarak sizin hedeflemeleriniz ile eşleşme sağlanması durumunda reklamlarınızın yayımlanmasına dayanmakta. Örneğin alan adı seçeneğinde en yakın rakibinizin alan adını girdiğinizi varsayalım; Gmail kullanıcısının gelen kutusunda sizin rakibinizden gelen bir sipariş e-postası bulunuyorsa reklamlarınızı bu kullanıcıya göstermenize olanak sağlanıyor.

GSP reklamlarının ücretlendirmesi tıklama başına maliyet (CPC) üzerinden çalışmakta.