Google İlk Sayfada Nasıl Çıkarım

Bu makelemizde web sitelerimizin Google da ilk sıralara nasıl yükselteceğimizi anlatacağız. Kaleme alacağımız bu bilgiler kesinlikle test edilmiş ve iyi sonuçlar çıkarmıştır.

Google da ilk sayfada çıkmak için Google Arama Motorunun özelliklerini çok iyi bilmemiz gerekiyor.Bu özelliklerin neler olduğunu, bildiğiniz ve güvendiğiniz seo sitelerinden, formlardan yada bu işle ilgilenen SEO danışmanlarından öğrenebilirsiniz.Bu kısa bilgilerden sonra asıl konumuza geçelim;

Google İlk Sayfada Nasıl Çıkarım

Google Arama Motoru sürekli gelişmekte olan ve kendini güncelleyen bir sisteme sahiptir. Her zaman sektörde en iyi arama motoru olmayı amaç edinen ve bunu her geçen gün bir üst zirveye taşıyan bir sistemdir. Bunun en açık örneği ise yeni çıkardığı ve güncellemiş olduğu algoritmalardır. Google çıkardığı ve güncellemiş olduğu bu algoritmalar sayesinde kullanıcılarına uyarılar verir. Yapılan hataları cezalandırır, doğruları ödüllendirir. Bir çok insa google arama motorunun mantığını bir türlü çözemediğinden google ‘a nefretle bakar. Gooogle Arama Motorunun bu kadar sıkı olmasının amacı sektörde sürekli zirvede kalmaktır.

Google arama motorunda ilk sayfalarda bulunmak istiyorsanız insanlara hitap edeceksiniz. Kaleme alacağınız içeriklerin çok kaliteli olması gerekmektedir. Google sırf 300 kelime yazı istiyor diye kalitesiz içeriği olan yazıları asla ama asla yayınlamayın. Sitenize gelen kullanıcılar bu yazıları okuyacak ve bu yazılar sayesinde kullanıcılar sitenizde zaman geçirecekler. Kullanıcılarınız sitenizde geçirdiği zaman ne kadar çok olursa sitenizin Google Arama Motorundaki değeri o kadar artacaktır.

Google Arama Motorunun özellikleri bu kadarla kalmıyor.Kaliteli web sitelerine bağlantı (Backlink) vermeniz gerekiyor. Bazıları backlink olayı bittiğini söylüyor ama işin aslı öyle değil Google Arama Motoru asla backlink özelliğini asla kaldırmaz. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki kalitesiz bir siteden alacağınız backlink sitenize zarar verecek ve Google Arama Motorunda kalitenizi düşürecektir.İlerleyen zamanlarda web sitenizin kalitesinin arama motorlarında düşmesini istemiyorsanız kesinlikle kaliteli sitelerinden backlink almanızı tavsife ediyoruz. Backlink hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Backlink Nedir-Nasıl Yapılır makalemize bakabilirsiniz.