En iyi 10 WordPress Eklentisi

Bu makalemizde; WordPress sitelerinizde kullanabileceğiniz en iyi 10 WordPress eklentisini açıklamalı bir şekilde aşağıda maddeler halinde sizlere sıraladık.
Kaleme aldığımız bu eklentilerle WordPress sitelerinizde en etkili sonuçları alarak ziyaretçilerin büyük ilgisini çekecek ve sitenizin SEO seviyesini artıracaksınız.
WordPress sitelerinizde en etkili sonuçları alacağınız eklentiler
1) Akısmet:
Akısmet eklentisi wordpress sitelerinde kurulu bir şekilde gelmektedir.Dünya genelinde milyonlarca wordpress kullanıcısının kullandığı bu eklentinin bu kadar önemli olmasın nedeni web sitenizi her türlü spam’a karşı koruyan en iyi eklentilerden birisi olmasıdır.Bu  eklenti web sitenizi her zaman koruyarak kötü yorumların yapılmasını engeller.
2) Jetpack: 
Wodpress Jetpack eklentisi bünyesinde birçok araç bulundurmaktadır. Bu eklenti ile web sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın yorumlarını takip edebilir, bir çok sosyal medya ağlarını ve WordPress topluluklarını sitenize bağlayabilirsiniz. WordPresssitenizde mutlaka bulunması gereken bir çok özelliği bulunan bir eklenti olduğunu unutmamalısınız.
3) Antispam bee
Bu eklenti son derece verimli olup eklentinin kullanılması çok kolaydır. Çünkü mevcut en gelişmiş çözümleri bünyesinde bulundurarak spamlarla etkili bir şekilde mücadele eder.Ayrıca trackback spam’lara  karşı sıkı bir  koruma sağlar.
 
4) Checkbox captcha
Bu eklenti ile yazılarınıza  küçük onay kutusu işaretini  eklemenizi sağlar. Aynı zamanda spam’a karşı aşırı koruma sunar.
5) Contextual related posts 
Bu eklenti ile yazılarınızın altına benzer yazıları bölümünü ekleyebilirsiniz. Bu eklenti ile ziyaretçileriniz diğer benzer yazılarını merak ederek sitenizde biraz daha zaman geçireceklerdir. Bu sitenizden çıkma oranını düşürecek ve SEO  açısından sitenizin değeri yükselecektir.
6) Exclude pages from navigation
Bu eklenti sağ düzenleme sayfasında bir onay kutusunu açar.Kolayca birinci navigasyon sayfaları dışlamak için kulllanılır. Bu son derece yararlı bir eklentidir.
7) GD Press Tools
SEO araçlarını, güvenlik ve bakım araçlarını ve daha bir çok özelliği bulunan bir yönetim eklentisidir.Sonuç olarak bu eklenti siteniz için gerekli optimizasyonları yaparak sitenizin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.
8) Get login

Bu eklenti sitenizde giriş yap paneli oluşturur.Kullanıcıların sitenize kayıt olmasını sağlar.

9) Google and analytics dashboard for WP 
Bu eklenti sitenize ait Google Analytics istatistiklerini görmenizde yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra çok  kullanışlı yapıya sahip olan bu eklenti ile sitelerinizin verilerini görebileceksiniz.
10) Login logo 
Bu eklenti ile WordPress admin paneli giriş bölümünde bulunan wordpress logosu kolayca değiştirebilir. Kendinize ait bir logoyu ekleyebilirsiniz.