Backlink Nedir-Nasıl Yapılır

Bu makalemizde sizlere backlink nedir nasıl yapılır konusunu kaleme alacağız.

Backlink Nedir-Nasıl Yapılır

Backlink Nedir;

Backlink’i temel olarak ifade edersek web sitenizin başka bir web sitesinden almış olduğu bağlantılardır. Bu bağlantılar link şeklinde de olabilir resim şeklinde de olabilir.Eski dönemlerde footer alanında alınan backlink bağlantılarının faydası epey olmaktaydı. Şimdiler de ise açıklama yazılarının içinden verilen bağlantılarla yapılan backlinkler daha çok yararlıdır. Açıklama yazılarının yanı sıra resim şeklinde olan banner backlink kaynaklarını açıklamalı yazılardan daha çok tercih etmeliyiz.

Backlink Nasıl Yapılır;

Backlink bir web sitesine kendi web sitemizin linki olacak şekilde açıklama yazısı eklememiz, footer alanına text şeklinde bağlantı vermemiz, resim şeklinde olan banner backlink eklemeniz, blog sitelerine yorum yazarak web sayfamızın linkini eklemeniz şeklinde yapılabilir. Bu şekilde alacağınız backlink bağlantılarının bazıları kaliteli bazıları ise kalitesiz olarak değerlendirilir. Backlink eklediğiniz sitelerimizin arama motorlarında kaliteli bir yere sahip olan yani pagarenk’i yüksek olan sitelerden seçmemiz yararımıza alacaktır. Bunun nedeni ise Arama Motorlarının daima algoritma değişikliği ve güncelleme yazılımlarını yapmasıdır. İlerleyen zamanlarda web sitenizin arama motorlarında kalitenizin düşmesini istemiyorsanız kesinlikle kaliteli backlink sitelerinden backlink almanızı tavsife ediyoruz.

Peki şimdi hangi web sitelerinden ne tür backlink almalısınız birazda buna değinelim.

Kesinlikle kısa zamanda silinecek Backlink’ler almayınız. Bağlantılarınız sürekli olarak kalıcı olmasına dikkat ediniz.

Sosyal medya ağlarında devamlı olarak sitenizle ilgili paylaşımlarda bulunun.
Blog sitelerine web sitenizin tanıtım yazılarını ekleyin. Bunun faydasını çok göreceksiniz.
Yüksek değere sahip olmayan bir web sitesinden asla ama asla bağlantı almayınız.

Kaliteli web sitelerinden Backlink almak sitenizin değerinin arama motorlarında artmasında yarar sağlayacaktır. Bu makalemizde size Backlink nedir, Nasıl Yapılır konusunu kaleme aldık.

Yararlı olması dileğiyle Hoşçakalın !