Anahtar Kelime Belirleme Stratejisi

Bu günkü makalemizde: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) danışmanlarının vakitlerinin büyük bir payını alan anahtar kelime belirleme sürecindeki en önemli problem olarak göze çarpan SEO rekabetinin belirlenmesi konusunu kaleme alacağız.

Anahtar Kelime Belirleme Stratejisi

Tüm Nette Web Tasarım takipçilerine Merhabalar!
Sizinde bildiğiniz gibi tüm SEO çalışmalarının ana adımlarından biri anahtar kelime belirlemesidir. Sitenizin sahip olacağı tüm içerikler bu anahtar kelime üzerinden oluşturulur.Nette Web olarak ayrıntılı bir şekilde Anahtar Kelime Belirleme stratejisini anlatacağız.

Anahtar Kelime Belirleme Stratejisi
1. Anahtar Kelime Belirlemesi Stratejisi

İster büyük bir projeniz olsun isterseniz küçük bir projeniz olsun her projede, amacınızı belirledikten sonraki ilk adım anahtar kelime belirlemesi yapmaktır. Müşterilerinizin İnternet’te kaybolmasını engelleyerek hedeflediği pazarı bilmesi ve bu pazara hakim olması için en önemli öncelik olan bu çalışmaya iyi hazırlanmak, sizi projenizin diğer bölümlerinde büyük bir zahmetten kurtaracaktır.

Anahtar Kelimelerin Belirlenmesindeki en önemli sorun anahtar kelime rekabetini belirlemektir. Seo analizi yapılırken, anahtar kelimelerin rekabet sıralaması projeniz için çok büyük bir önem arz etmektedir. Arama motorlarında sürekli varlığınızdan söz edilebilmesi bu rekabete bağlıdır. Sizde anahtar kelimelerinizi belirlerken bu rekabetleri göz önüne alarak çalışmalarınızı yapmalısınız.

Seçeceğiniz anahtar kelimeleriniz, müşterilerinizin faaliyet gösterdiği alan ve ürünleri ile birebir eşleşmelidir. Örneğin; Temizlik alanında faaliyet gösteren bir sitenin anahtar kelimeleri ” temizlik, temizlik firmaları,temizlik firması, temizlik şirketleri vb.) içermesi gerekmektedir.